Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86 možná bude i hybrid

News

06.03.2013

Úspěšná zadokolka ze společného vývoje Toyoty a Subaru nabízí v současnosti pouze atmosférický boxer o výkonu 147 kW. V budoucnu by tuto verzi mohl doplnit hybrid s vyšším výkonem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V Toyotě ani v Subaru jistě před pár roky netušili, že jejich budoucí výtvor, tedy malé a dostupné kupé s atmosférickým motorem a pohonem zadních kol, bude tak úspěšný. Posledním sukcesem tohoto modelu je druhá příčka v anketě o Evropské auto roku 2013, kdy Toyobaru nestačilo pouze na zcela suverénní Golf sedmé generace. Kromě atmosférického provedení se v budoucnu dočkáme také přeplňované verze pocházející z vývoje Subaru. Podle šéfinženýra projektu Tetsuyi Tady je otázka ohledně přeplňování velmi frekventovaná. Zatím prý není rozhodnuto, zda GT86/BRZ dostane kompresor, nebo turbodmychadlo. Vyloučena prý není ani hybridní verze, která by přinesla nějaké ty koně navíc a především nižší spotřebu. Navíc sama Toyota má s hybridními automobily dostatek zkušeností.

Jisté nebylo ani uvedení verze kabrio, která se jako koncept FT86 ukázala na právě probíhajícím autosalonu v Ženevě. Vedení si totiž v případě projektu GT86 nebylo jisté prodejními čísly a nechtělo zbytečně riskovat. Nicméně v současné době je otevřená verze takřka jistotou. Co se týče samotného hybridního provedení, elektromotor by podle Tady především dodával výkon v nižších otáčkách a pomáhal by snížit spotřebu.

Zajímavé jsou také zvěsti ohledně verze od divize TRD, která by mohla kromě vyššího výkonu přinést i úsporu hmotnosti ve výši až 100 kilogramů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: