Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škodu Roomster v budoucnu nahradí kompaktní SUV

News

06.03.2013

Segment vozů SUV a crossoverů jako jeden z mála roste. Na vlně popularity se chce svézt i Škoda, které kromě Yetiho a plánovaného až sedmimístného SUV představí také zástupce třídy kompaktních SUV, který nahradí nepříliš úspěšné MPV Roomster.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Roomster je i dnes stále asi nejkontroverznějším modelem domácí značky. Všichni si jistě pamatujeme na extravagantně tvarovaný koncept, jehož sériová verze ale postrádala určitý charakter a díky nepříliš tvarově povedené Fabii druhé generace, se kterou nese velkou část designových prvků, je tento vůz prostě velmi vyhraněný. Není tedy divu, že za minulý rok si jej pořídilo pouhých 35 000 zákazníků. Přímého nástupce se tak Roomster nedočká, místo něj přijde kompaktní SUV navazující na úspěch většího modelu Yeti.

Podle předsedy představenstva společnosti Škoda Auto Winfrieda Vahlanda vykazuje navíc segment MPV v posledních letech pokles právě na úkor různých croosoverů, které jsou pro zákazníky prostě zajímavější. Prostorného vozu od Škody se ale možná přece jen dočkáme. V procesu rozhodování je totiž model na základě Volkswagenu Caddy, tedy něco podobného jako Roomster, nicméně o třídu větší. O nové prostorné Škodě však není zatím definitivně rozhodnuto, nicméně vzhledem k plánovanému ročnímu prodeju 1 500 000 vozů v roce 2018 se dá očekávat, že vůz dostane zelenou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: