Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Suzuki SX4 se nakonec přece jen představilo

News

06.03.2013

Suzuki si do letošní Ženevy přivezlo novou generaci oblíbeného crossoveru SX4. Na rozdíl od svého předchůdce se však jedná o zástupce segmentu C, tedy nižší střední třídy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ze sériové verze konceptu S-Cross se nakonec vyklubala nová generace crossoveru SX4, která v České republice patří k velmi populárním modelům. Nová generace vsadí na větší dávku stylu i prostoru, posune se totiž o třídu výš, tedy mezi vozy nižší střední třídy. Design však stále připomíná původní SX4, která vznikla ve spolupráci s Fiatem, který svůj model pojmenoval Sedici.

Co se týče pohonných jednotek, budou k dispozici prozatím dvě. Na výběr bude mezi zážehových čtyřválcem o objemu 1,6 litru spojeným s pětistupňovou manuální převodovkou a vznětovou jednotkou o stejném objemu, která bude kombinovaná buď se šestistupňovým manuálem nebo převodovkou CVT se sedmi přednastavenými stupni, které bude možné měnit pádly na volantu.

Rozměrově nové SX4 výrazně narostlo. Do délky totiž měří 4300 mm, zatímco předchůdce pouze 4135 mm. Výrazně se zvětšil také rozvor, který nyní činí 2600 mm (o 100 mm více než u předchůdce). Ostatní rozměry (šířka, výška) se pak zvýšily o rovných 10 mm. Díky nárůstu rozměrů se zvýšil i objem zavazadelníku, který se u nové generace pyšní 430 litrů.

K dispozici bude jak verze s pohonem pouze předních kol, tak i oblíbená čtyřkolka.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: