Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alpina představila svoji variaci na BMW X3

News

05.03.2013

Alpina není žádný obyčejný úpravcem, ale regulérní automobilka. Její poslední výtvor je postaven na základech SUV X3 a pod kapotou mu bike dvakrát přeplňovaný třílitrový šestiválec o výkonu 350 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro Alpinu je nynější autosalon v Ženevě velmi plodný. Po představení modelu B3 Bi-Turbo se ukázalo i upravené BMW X3 nesoucí nově název Alpina XD3 Biturbo. V historii automobilky se tak jedná o první SUV. Pod kapotou XD3 Biturbo najdeme dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0 litru (N55), který produkuje výkon 247 kW/350 koní při 4000 min-1 a rovných 700 N.m dostupných v rozmezí 1500 až 3000 min-1. Kombinovaná spotřeba se nicméně drží okolo hodnoty 6,8 litru na 100 km, což je ekvivalentem 180 gramů CO2 na jeden ujetý kilometr. O přenos výkonu se pak postará osvědčená osmistupňová automatická převodovka od specialistů ZF.

Po stránce designu se jedná o klasickou Alpinu. Vepředu najdeme nárazník nesoucí jméno značky, dvacetipalcová kola jsou pak v klasickém designu Alpiny. Vzhledem k nízkoprofilových pneumatikám Michelin Pilot Super Sport se dá očekávat, že hlavním teritoriem Alpiny budou především hladké a rovné povrchy. Nicméně díky elektronicky nastavitelným tlumičům se dají očekávat i nějaké ty výkonu na zatáčkovitých okreskách.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: