Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce Wraith: Sakra rychlý přízrak

News

05.03.2013

Britský výrobce superluxusních vozů představil nové kupé na bázi modelu Ghost. Novinka se jmenuje Wraith (Přízrak) a kromě bezprecedentní dávky luxusu nabídne i 632 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Rolls-Royce zažívá pod křídly BMW Group zlaté časy. Nejen že patří mezi nejrespektovanější firmy v oboru, i po stránce prodejů se R-R nebývale daří. Novou éru značky nastartoval model Phantom, který se s menšími změnami vyrábí již 10 let. Před pár roky jej doplnil menší Ghost, z něhož nejčerstvější novinka Wraith technicky vychází.

Oproti limuzíně je však o 130 mm kratší, o 40 mm širší a o 43 mm nižší. Samotný rozvor se pal zkrátil o 183 mm. I přes menší rozměry se stále jedná o plnohodnotný čtyřmístný vůz, který nabídne veškerý komfort a luxus jak cestujícím vpředu, tak i těm vzadu.

Pod dlouho přední kapotou se skrývá známý dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o výkonu 465 kW/632 koní, čímž se Wraith stává nejsilnějším sériovým Rollsem všech. Po vzoru ostatních verzí je motor V12 spojen s automatickou osmistupňovou převodovkou od firmy ZF, která spoluprace s GPS  modulem a vyhodnocuje, zda je aktuálně zařazená rychlost správná. Údaje o zrychlení nejsou u značky Rolls-Royce důležité, nicméně v případě Wraithu činí zrychlení z 0 na 100 km/h 4,4 sekundy. Celkově je tento model laděn dynamicky, však jeho jízdní vlastnosti se ladily na legendárním Nürburgringu.

Cena vozu Rolls-Royce Wraith byla stanovena na domácím britském trhu na 215 000 liber (cca 6 500 000 korun), přičemž tato cena je pouze orientační vzhledem k prakticky neomezeným možnostem individualizace.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: