Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche 911 GT3: Dokonalost v novém podání

News

04.03.2013

Porsche si k 50. narozeninám nadělilo novou GT3 s výkonem 476 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní rok je pro Porsche velmi důležitý. Její nejznámější model a jedno z nejkultovnějších aut historie totiž slaví kulaté padesáté narozeniny. A automobilka nám i sobě nadělila dárek v podobě nové generace okruhově naladěné GT3. Jedinou pihou na kráse pak je přítomnost pouze automatické dvouspojkové převodovky PDK se sedmi stupni, manuál v nabídce nebude.

Co se týče pohonné jednotky, tam naštěstí zůstalo prakticky vše při starém. Tedy šestiválcový boxer o objemu 3,8 litru pocházející z Carrery S. V případě GT3 se však výkon vyšplhal až na 350 kW/476 koní a točivém momentu 440 N.m, což dovoluje vozu akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,5 sekund, přičemž  maximální rychlost dosáhne hodnoty 315 km/h.

Po stránce vzhledu se GT3 od běžných verzí liší především pevným zadním křídlem, agresivnějšími nárazníky nebo širšími zadními boky. V interiéru pak najdeme spartánštější výbavu, zde bylo vše podřízeno co nejnižší hmotnosti, která se nakonec pohybuje na 1430 kilogramech.

Pro zájemce o vyloženě okruhové náčiní pak jistě potěší plánovaná verze GT3 RS, která nabídne vyšší výkon a zároveň nižší hmotnost. Na její představení si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Nicméně náplast v podobě GT3 je více než zajímavá. Prodej na německém trhu startuje již tento srpen a zájemci o Porsche 911 GT3 si budou muset připravit minimálně 137 303 eur (cca 3 515 000 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: