Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot RCZ s otevřeným nebem nad hlavou

News

04.03.2013

Peugeot ve spolupráci s firmou Magna Steyr ukáže v Ženevě verzi RCZ se stahovací  střechou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sportovní RCZ nedávno prošlo menší modernizací, která se podepsala převážně na vzhledu tohoto atraktivního kupé. Peugeot však nyní ve spolupráci s firmou Magna Steyr vytvořil otevřenou verzi tohoto vozu. Peugeot RCZ však není řešen jako klasický kabriolet, ale spíš po vzoru Citroënu DS3 Cabrio. Nedá se tedy stáhnout celá střecha i s konstrukcí, ale pouze střední část. Ta je tvořena několika sklěněnými segmenty, které jsou integrovány do materiálu z textilu. Mechanismu pak trvá pouhých 12 sekund, než tyto panely úplně stáhne.

Zatím nevíme, zda se jedná o předzvěst sériového modelu nebo jde pouze o technické cvičení, nicméně celé řešení, respektive jeho ztvárnění, vypadá velmi zajímavě a nijak technologicky a finančně náročně. Navíc Peugeotu by se podobný model hodil. Však si vzpomeňme, že to byla právě tato značka, která rozpoutala módu takzvaných Ccéček, tedy kabrioletů s pevnou skládací střechou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: