Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ultimativní Lamborghini Veneno stojí přes 90 milionů

News

04.03.2013

Italská automobilka ukáže již za několik dní projekt ultimativního hypersportu, který se postaví proti McLarenu P1 nebo Ferrari F70.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lamborghini sídlící v italské Sant’Agatě slaví letošní rok jubilejních 50 let od začátku produkce automobilů. Na oslavu si nadělilo kromě jiného i nový hypersport s názvem Veneno, který technicky vychází z modelu Aventador. S ním sdílí například motor V12 o objemu 6,5 litru, který v případě Venenu dává výkon 552 kW, tedy 740 koní, díky kterým se rozjede až na 354 km/h. Sedmistupňový robotizovaný manuál ISR pak tradičně posílá výkon na všechna čtyři kola.

Lamborghini celkově vyrobí pouze tři tyto vozy, cena každého z nich se bude pohybovat okolo 3 570 000 euro (přepočtu necelých 92 milionů korun) a všechny kousky jsou již prodané.

Pro automobilku nejsou podobné speciální modely nijak vyjímečné. Snad všichni si vzpomene například na Reventón, který vycházel z Murcielaga nebo na Sesto Elemento, které se chlubilo rekordně nízkou hmotností pod jednu tunu. Posledním podobným vozem pak byl Aventador J, tedy otevřená verze bez předního skla.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: