Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Golf Variant aneb praktičtější etalon

News

03.03.2013

Po všech různých variantách a verzích třídveřového a pětidveřového hatchbacku se konečně ukáže také kombi verze sedmé generace Golfu s názvem Variant.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na nadcházejícím autosalonu v Ženevě se kromě sportovně zaměřených verzí GTD a GTI představí také Golf Variant, tedy kombi. Jeho hlavním trumfem pak bude především praktická stránka. Motorová paleta bude z velké části kopírovat tu z hatchbacku. Těšit se tak můžeme na výhradně přeplňované čtyřválce reprezentované zážehovými TSI motory a vznětovými jednotkami s legendárním označením TDI.

Základ tedy vytvoří čtyřválec 1.2 TSI o výkonu 63 kW/86 koní, který doplní silnější verze se 77 kW, tedy 105 koňmi. K dispozici bude i přeplňovaná čtrnáctistovka se dvěma výkonu – 90 kW/122 koní a 103 kW/140 koní. Pro zájemce o vznětové motory Volkswagen připravil motor 1.6 TDI (77 kW/105 koní) a větší 2.0 TDI o výkonu 110 kW/150 koní. Zatím není jasné, zda i Golf Variant dostane například plug-in hybridní variantu nebo dokonce plně elektrickou variantu, která si svou premiéru také odbude již za pár dní ve švýcarské Ženevě.

Exkluzivní dojmy z této motoristické události vám přineseme jak na našich stránkách www.autohit.cz, tak i v sedmém vydání sedmém vydání časopisu Autohit!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: