Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota FT86 Open concept se ukazuje na prvních snímcích

News

01.03.2013

Toyota představí na nadcházejícím ženevské autosalonu studii otevřené verze modelu GT86. Sériovou verzi pak můžeme očekávat ještě tento rok.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V předešlém článku si můžete přečíst o novém Subaru BRZ, které se podívá také na český trh. Jeho ceny začínají na částce 709 000 Kč. Kromě karoserie kupé se v budoucnu dočkáme také otevřené verze, která u Toyoty dostala nové pojmenování FT86, sériová verze se ale pravděpodobně vrátí k osvědčeným písmenům GT. Studie FT86 Open concept je klasický kabriolet s plátěnou elektricky ovládanou střechou a uspořádáním 2+2. Zadní sedačky ale bude stejně jako v případě kupé spíše nouzové.

Jelikož dvojice Toyota GT86 a Subaru BRZ patří k tomu řidičky nejzajímavějšímu v ceně pod dva miliony korun, dá se předpokládat, že i otevřená verze se bude soustředit na poskytnutí co nejintenzivnějších zážitků z jízdy, které budou ještě umocněny absencí střechy. Pod kapotou opět uvidíme atmosférický boxer o objemu 2,0 litru a výkonu 147 kW/200 koní, který pochází z vývoje značky Subaru. Díky koncepci s protiběžnými písty je motor relativně nízký, což dovoluje lépe rozložit těžiště v přední části vozu.

Interiét Toyoty FT86 Open concept najdeme najdeme sportovní sedadla čalouněná bílou kůží, kterou na přístrojové desce doplňuje modrá kuže a kontrastní žluté prošívání. Žlutou barvu pak najdeme také na podlaze.

Oficiální premiéra Toyoty FT86 Open concept tedy proběhne již příští týden na autosalonu v Ženevě a sériová verze se pravděpodobně představí již tento podzim.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: