Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SRT Viper bude díky Track Packu lehčí

News

27.02.2013

Nová generace Zmije se do Evropy sice oficiálně nepodívá, nicméně individuálním dovozům nic nebrání. Pro ještě intenzivnější zážitky nabídne Viper volitelný Track Pack redukující hmotnost o necelých 30 kg.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový SRT Viper, jak zní oficiální název tohoto auta, se veřejnosti představil minulý rok. Designově i technicky stále navazuje na původní model ze začátku 90. let. Tvary tak zůstaly prakticky stejné a dostalo se i na monstrózní atmosférický desetiválec o objemu 8,4 litru, který v současné generaci nabízí výkon 477 kW/649 koní. Pokud někomu tyto parametry nestačí, může zvolit nový Track Pack, který bude dostupný jak pro běžný SRT Viper, tak i pro luxusnější verzi GTS.

Track Pack se zaměřil především na vylepšení jízdních vlastností vozu. Najdeme zde například přepracovaný chladící systém nebo upravený brzdový systém Brembo, který je ve výsledku o 3,6 kilogramu lehčí. Další úsporu kilogramů mají na svých bedrech nová kola obutá do pneumatik Pirelli P Zero Corsa. Celková redukce pak doáhla hodnoty 28 kilogramů.

V modelové nabídce SRT Viperu však ještě zbývá místo na ultimativní verzi ACR, která by měla patřit k tomu nejrychlejšímu, co si budete moci koupit. Jeho další výhodou pak bude nízká cena v porovnání s ostatními konkurenty.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: