Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen zveřejnil detaily nového Golfu GTI!

News

27.02.2013

V Ženevě poprvé uvidíme sériovou verzi sedmé generace Golfu GTI, jednoho z nejkultovnějších sportovních aut v historii. Bude k dispozici rovnou ve dvou verzích – s výkonem 220 koní a 230 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na pařížském autosalonu konaném loni na podzim se kromě sériové verze běžného Golfu také předobraz ostřejšího GTI. O zhruba půl troku později pak Volkswagen představil sériovou verzi, která se však od konceptu prakticky v ničem neliší. Již dříve jsme věděli, že nový Golf GTI bude k dispozici hned ve dvou verzích. K pohonu Golfu GTI bude sloužit nový přeplňovaný motor 2.0 TSI o výkonu 162 kW/220 koní, respektive 169 kW/230 koní ve verzi Performance, točivý moment 350 N.m však bude pro obě verze shodný.

Vyšší výkon verze Performance se pak projeví především v akceleraci z 0 na 100 km/h, kterou zvládne za 6,4 s, zatímco standardní Golf GTI bude o 0,1 s pomalejší. Rozdíl v maximální rychlosti pak činí 4 km/h (250 km/h vs. 246 km/h). O přenos výkonu na přední kola se postará buď manuální šestistupňová převodovka nebo dvouspojkový automat DSG se shodným počtem stupňů. Obě verze pak mají shodnou i spotřebu, která se v kombinovaném cyklu pohybuje na hodnotě 6,0 litru na 100 km v případě manuálu převodovky a 6,5 litru ve spojení s automatem DSG.

Nový Golf GTI vyjíždí na 17palcových litých kolech s pneumatikami o rozměru 225/45 a kromě sníženého podvozku se od běžného Golfu liši především upraveným zevnějškem s agresivnějšími nárazníky a spoilery. V interiéru pak najdeme sportovní sedadla s typickým károvaným vzorem, který bude možné za příplatek nahradit koženým čalouněním.

Základní verze se chlubí hmotností 1351 kg, což je velmi slušná hodnota. O patřčnou deceleraci se pak postarají brzdy o průměru 314 mm vpředu a 300 mm vzadu. Verze Performance pak nabídne disky dokonce o veliskoti 342 mm vpředu a 310 mm vzadu.

Nový Volkswagen Golf GTI bude k dispozici nejdříve v Německu, kde si ho zákazníci mohou kopit již začátkem března, ostatní si pak počkají do května. Základní cena byla stanovena na 28 350 euro (cca 718 000 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: