Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Oficiální špionážní fotky BMW i3

News

26.02.2013

Novinka v nabídce mnichovského výrobce bude doslova revoluční. Nabídne karoserii z CRFP, tedy z plastů vyztužených karbonem, a také čistě elektrický pohon.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost automobilového průmyslu musí každého fanouška rozbrečet. Postupem času se rozloučíme s atmosférickými velkoobjemovými motory, které nahradí minimálně stejně tak (ne)úsporné downsizingové přeplňované motory a čím dál tím více se budou prosazovat alternativní pohony, kdy prim bude hrát především elektřina. A právě jedním z modelů na elektrický pohon bude i BMW i3, jehož fotky se nyní zveřejnila samotná automobilka.

Snímky pocházejí z testů absolvovaných za polárním kruhem, které mají automobil prověřit za těch neobtížnějších podmínek. Právě zima je největším nepřítele elektromobilů, jelikož velmi chladné počasí rapidně zkracuje už tak dost žalostný dojezd většiny aut na elektrický pohon. Pod kapotou konceptu BMW i3 jsme mohli spatřit elektromotor o výkonu velmi slušných 125 kW, tedy 170 koní, díky čemuž trvalo zrychlení z 0 na 100 km/h pouhých 7,9 sekund. Maximální rychlost pak činila 150 km/h, což není bůhvíjaké číslo, nicméně u těchto automobilů se preferují jiné vlastnosti než maximální rychlost. Na jedno nabití pak BMW i3 concept ujelo 130 až 160 km.

V nabídce se má objevit také verze i3 REx s takzvaným range extenderem, který bude tvořit dvouválec z motocyklů značky BMW. Díky klasickému spalovacímu motoru pak stoupne akční rádius až na 300 kilometrů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: