Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan potvrdil připravované GT-R nismo

News

26.02.2013

Japonská automobilka má se svými modely od divize nismo velké plány. Po modelech Juke nismo a 370Z nismo se můžeme těšit i na Godzillu nismo, tedy pardon, GT-R nismo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když koncem roku 2007 vyrukoval Nissan s modelem GT-R, vyvolal bouřlivé reakce. Někteří tento model vyzdvihují pro jeho až nepochopítelnou rychlost, ti ostatní mu vyčítají jeho poněkud sterilní povahu a přemíru mikroprocesorů, jejichž výkon se může rovnat superpočítači z konce 90. let. Nissan navíc pro každý nový modelový rok GT-Rko výrazně vylepší, tudíž výkon současné verze povyskočil až na 406 kW/552 koní.

To by však nemělo být všechno. Nissan v posledních měsících představil hned dva modely od Nissan Motorsport, tedy jakési obdoby AMG nebo BMW Motorsport. Jedním z nich je Nissan 370Z nismo a tím druhým crossover Juke nismo, který jsme měli tu možnost řídit a první dojmy z tohoto auta si můžete přečíst již v novém čísle Autohitu, které vyjde již tento pátek 1. března!

Nissan GT-R od nisma by se pak kromě vyššího výkonu měl lišit od standardní verze také jiným body kitem s typickým placatým čumákem, který nalezneme i u ostřejší 370Z. Premiéry Nissanu GT-R nismo se pak dočkáme příští rok, jelikož bude vycházet z modelu určeného pro rok 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: