Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz postaví konkurenta pro MINI

News

26.02.2013

Mercedesu skvěle vyšel tah s novou třídou A, která se konečně může naplno postavit Audi A3 nebo BMW řady 1. V rámci modelové ofenzívy se dočkáme také stylového soupeře pro konkurenční MINI.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncern Daimler, respektive Mercedes-Benz, ohlásil do roku 2020 hned třináct nových modelů. Jedním z nich by měl být i přímý konkurent pro britskou stylovku MINI. Té se pod křídly mateřského BMW nebývale daří a například za minulý rok se může pochlubit prodeji atakujícímí 300 000 vozů. Kromě MINI se Mercedes-Benz zaměří také na odvěkého rivala Audi s jejich modelem A1 nebo na Citroën DS3, který však patří mezi ty levnější modely.

Dá se předpokládat, že techniku si stylový Benz částečně vypůjčí od Renaultu, se kterým již spolupracuje na novém Smartu ForTwo, respektive novému Twingu. Nejmenší Mercedes pak bude mít velmi pravděpodobně pětidveřovou karoserii a rozvor bude o několik centimetrů kratší, než v případě větší třídy A. Pod kapotu si najdou cestu výhradně přeplňované čtyřválce, možná také ale i tříválce, které se v budoucnu prosadí i v prémiovém segmentu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: