Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat 500L Trekking: Na kafíčko do terénu

News

25.02.2013

Fiat ukáže v Ženevě sériovou veri modelu 500L Trekking, který svým lookem sazí na módu oplastovaných vozů. Kromě vylepšených schopností pro jízdu mimo zpevněné povrchy se dočkáme i příplatkového kávovaru Lavazza.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pětistovková řada od Fiatu se dočkala dalšího reprezentanta. Fiat udělal před několika lety doslova terno s uvedením novodobé reinkarnace původního cinquecenta, tedy Fiatu 500, který patří mezi nejkultovnější automobily historie. Navíc design se opravdu povedl a tak se není co divit, že Fiat chce z úspěchu této stylovky vytěžit co nejvíce. Zvlášť v této době, kdy jsou modelová portfolia napříč všemi značkami spadající pod Fiat, zastaralá a žalostně nekonkurenceschopná.

4x4 se nedočkáme

Již před nějakou dobou jsme se dočkali malého MPV s názvem 500L. S původní pětistovkou je tento model příbuzný maximálně po stylistické stránce, ale označení 500 je prostě silný marketingový nástroj, tak proč jej nevyužít. Teď se Evropanům představuje i „terénní“ verze s přídomkem Trekking. Ta dostala obligátní tmavé oplastování, nová kola o velikosti 17 palců, která dostala pneumatiky schopné jízdy i na horším povrchu. Pohonu všech kol se u tohoto modelu nedočkáme, ten zůstane vyhrazen plánovanému crossoveru 500X. U Fiatu 500 L Trekking tak bude toto řešení alespoň částečně suplovat systém Traction+, který bude moci v případě potřeby přibrzdit kolo s nejmenší trakcí a výkon pošle tam, kde bude třeba.

Motorová paleta zahrne celkem čtyři pohonné jednotky. Ty zážehové bude reprezentovat atmosférická čtrnáctistovka o objemu 1,4 litru a výkonu 70 kW/95 koní, kterou doplní přeplňovaný dvouválec 0.9 TwinAir se 77 kW/150 koňmi. Pro zájemce o vznětové verze připravil Fiat základní čtyřválec 1.3 MultiJet nabízející 62 kW/85 koní a novinku v nabídce modelu 500L 1.6 MultiJet o výkonu 77 kW/105 koní.

Seznam kapitol

Je libo kávička?

Silnou stránkou tohoto modelu je pak kromě vzhledu také široká míra individualiazce zahrnující například příplatkový audiosystém Beats o výkonu 520 wattů. Připlatit si můžete také za unikátní kávovar od firmy Lavazza, který vyjde na 249 eur (cca 6225 Kč). Italové se prostě nezapřou.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: