Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový crossover Ford EcoSport se představí i Evropanům

News

25.02.2013

Segment crossoverů postavených na bázi modelu segmentů B zažívá nebývalý nápor novinek. Po Renaultu Captur a Peugeotu 2008 z posledních týdnů se na scénu chystá i Ford EcoSport.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropské automobilky to nemají na našem konktinentě v současnosti nijak lehké. Německé značky se ještě tak nějak drží díky silnému domácímu trhu, jinde je to však výrazně žalostnější. Propady v řádech desítek procent hlásí například Itálie, Španělsko nebo také Francie, pro kterou je automobilový průmysl klíčovým prvkem národního hospodářství. Nedaří se však ani Fordu, který si během desetiletí působení na evropském kontinentu vydobil punc „domácí“ značky, a to zejména v Británii a Německu.

Automobilka se však potýká s nedostatečně vytíženými kapacitami svých továren a pod tíhou vysokých nákladů je nucena některé z nich zavírat. Alespoň trochu zvrátit tento trend by mohla novinka v podobě modelu EcoSport, který zastupuje čím dál oblíbenější kategorii malých crossoverů. Automobilky věří, že právě podobná auta by mohla pomoci k návratu do černých čísel. Jejich výhodou jsou relativně nízké náklady na vývoj a výrobu, jelikož se jedná o odvozeniny již existujících modelů.

Ford EcoSport tak bude velkou část techniky s podobně velkou Fiestou, od které si kromě platformy vypůjčí také motory. Páteř motorové nabídy bude tvořit přeplňovaný tříválec 1.0 Ecoboost ve verzích s různým výkonem. Do nabídky by se pak mohly dostat také atmosférické tříválce o totoženém objemu. V Evropě pak budou populární i vznětové motory 1.5 TDCi a 1.6 TDCi, které najdeme v již zmiňované Fiestě.

Více informací se dozvíme již za několik dní, jelikož premiéra evropského provedení Fordu EcoSport proběhne již příští týden na autosalonu v Ženevě, odkud vám přineseme exkluzivní informace o všech novinkách!

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: