Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Golf bude i do zástrčky

News

25.02.2013

Volkswagen odhalil plug-in hybridní variantu sedmé generace modelu Golf. Novinka využívající k pohonu ústrojí z Audi A3 e-tron by se podle posledních zpráv měla dostat do prodeje už v příštím roce.

Autor:Adam ŠrámekFoto:
Seznam kapitol:
  1. Žádný louda

Wolfsburská automobilka teď servíruje motoristické veřejnosti jednu novinku za druhou. V posledních dnech totiž odhalila například nový Golf GTD, elektrický Golf a neposlední řadě také nejzelenější vozidlo XL1. Navíc jsme se dočkali potvrzení, že přijde také hybridní model Up!, který bude využívat pohonu modelu XL1.

Žádný louda

Nyní nám Volkswagen představuje Golf, který můžeme zastrčit do elektrické zásuvky. Novinka, která by se měla objevit už v následujícím roce, bude používat pohonné ústrojí z Audi A3 e-tron plug-in hybrid. To se skládá ze spalovacího motoru 1.4 TSI (o výkonu 110 kW) a elektromotoru schopného vyvinout 75 kW. Propojení celé soustavy a tok točivého momentu na kola bude zabezpečovat upavená dvouspojková předvodovka e-S tronic se 6 stupni.

Podle prvních informací by se ekologičtější Golf měl vyznačovat kombinovaným výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 350 N.m. Nepůjde tedy o žádného městského "ploužáka", nýbrž o docela dynamický vůz. Udávané zrychlení 0–100 km/h by měl umět zdolat za 7,6 s a při tom se vrátit před zásuvku s průměrnou spotřebou pouhých 1,5 l/100 km. Emise CO2 dosahují 35 g/km.

V čistě elektrickém režimu by měl být nový Golf plug-in hybrid schopen ujet na jedno nabití až 50 km a to při maximální rychlosti 130 km/h. Nádrž na benzin bude mít o 10 l menší kapacitu, tedy 40 l. Opel Ampera/Chevrolet Volt tak dostanou zřejmě kvalitního soupeře...

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: