Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Jeep Cherokee dostal kontroverzní design

News

24.02.2013

Jeep představil novou generaci oblíbeného modelu Cherokee. Novinka přijíždí s velmi kontroverzním designem připomínající neúspěšný Pontiac Aztek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Cherokee kdysi reprezentovalo zástupce kategorie těch drsnějších offroadů. Nicméně ta doba je již částečně pryč a dnešní zákazníci preferují především jízdní vlastnosti na silnici, přičemž vzhled je opravdu to, co rozhoduje. A právě design je tím hlavním prvkem, který Jeepu Cherokee dominuje. Asi nikdo neočekával, že by se relativně konzervativní značka dokázala podobným způsobem odvázat, o to víc však zveřejněné snímky překvapily.

Nový Cherokee je totiž velmi kontroverzní. A slovem kontroverzní myslíme ošklivé. Ano, vzhled přední části ani jinak pojmenovat nemůžeme. Ta totiž kromě sedmi lomených žeber masky chladiče dostala oddělené světlomety. Horní úzký pás s LED světlomety bude sloužit především pro denní svícení. Klasické světlomety pak najdeme o něco níže. Aby toho nebylo málo, v předním nárazníku si našly své místo i mlhovky.

K pohonu tohoto ošklivého káčátka bude sloužit atmosféricky čtyřválec o objemu  2,4 litru a šestiválec o objemu 3,2 litru. V Evropě se do nabídky dostane také obligátní třílitrový turbodiesel, bez kterého by to prostě nešlo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: