Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Wiesmann GT MF4-CS debutuje v Ženevě

News

22.02.2013

Německý malosériový výrobce Wiesmann používající komponenty z vozů BMW představí začátkem března na ženevském autosalonu puristický model MF4-CS (Clubsport).

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Wiesman patří mezi nejpozoruhodnější výrobce automobilů dneška. Podle designu jejich produktů byste řekli, že se jedná o anglickou automobilku. Jenže chyba lávky, Wiesmann je německá společnost vyrábějící mimořádně krásné automobily s retro vzhledem, ale moderní technologií. Jelikož společnost chce patřit na špičku, zvoila pro své modely jako základ techniku od BMW. Kromě klasických modelů s modro-bílou vrtulkou můžeme pod kapotami Wiesmannů najít techniku i z BMW M3.

A to je případ i tohoto modelu, tedy MF4-CS, které má být ostřejší a purističtější verzí modelu MF4-S. K pohonu tohoto vozu slouží vynikající atmosférický osmiválec o objemu 4,0 litru sloužící v poslední generaci BMW M3, kde produkuje 309 kW/420 koní. Zákazník Wiesmannu může volit ze dvou převodovek – šestistupňového manuálu a dvouspojkového sedmistupňového automatomatu DCT. Oproti BMW M3 má Wiesmann výhoduje velmi nízké hmotnosti, která se ustálila na 1370 kilogramech, což slibuje nevšední zážitky za volantem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: