Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Red Bull pomůže Infiniti s vývojem ostrých modelů

News

21.02.2013

Infiniti a tým Red Bull Racing spojí síly při vývoji výkonných modelů s přídomkem IPL. První vlaštovkou byl model FX Sebastian Vettel.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Výsledky spolupráce Red Bullu a Inifniti budeme v budoucnu moci vidět čím dál častěji. Prvním projektem byl upravený crossover FX, který dostal do názvu jméno trojnásobného mistra světa F1 Sebastiana Vettela. Další modely by však měly následovat. Dá se předpokládat, že jako další na řadu se dostane nový sedan Q50, které ponese zkratku IPL (Infiniti Performance Line). Infiniti Q50 IPL se tak postaví například proti BMW M3 nebo Mercedesu C 63 AMG. Po sedanu Q50 pak na řadu přijde pravděpodobně i odvozené kupé Q60.

Nové modely z řady IPL pak ponesou liga stáje Red Bull Racing. Největším přínosem však budou zkušenosti inženýrů ze stáje RBR, které se jistě promítnou i do sériových vozů Infiniti IPL. Kromě skutečného přínosu je to i skvělý marketingový tah.

Jen pro připomínku uvedeme, že Infiniti je jedním z hlavních. Sponzoring japonské luxusní odnože Nissanu prý dosahuje hodnoty až 250 milionů dolarů (4,75 miliard korun).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: