Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo a Geely vyvinou společnou platformu

News

21.02.2013

Švédská automobilka patřící čínské automobilce Geely, vyvine se svou mateřskou společností novou modulární platformu pro budoucí modely segmentu C.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že Volvo patří od čínskou automobilku Geely, jistě víte. Nyní ale mezi oběma společnosti, tedy Volvem a Geely, chystá první opravdová spolupráce. Obě společnosti se totiž domluvily na spolupráci na vývoji nové modulární platformy pro modely segmentu C, tedy nižší střední třídy. Volvo totiž doposud používalo komponenty mateřského Fordu, od některých motorů až právě po platformy.

Vývoj bude probíhat v Göteborgu, kde obě společnosti založí výzkumné a vývojové centrum. Podle předsedy představenstva automobilky Geely Li Shufua neznamená sdílení zkušeností mezi oběma automobilkami narušení identity některé z nich. Musíme zmínit, že i přes čínské vlastníky si Volvo stále zachovává relativně silnou autonomii, kterou například nemělo ani pod Fordem.

Výzkumné a vývojové centrum by mělo začít plně fungovat na konci tohoto roku. Pracovat zde bude až 200 inženýrů ze Švédska a Číny. Finální produkt pak Volvo použije pro nástupce hatchbacku V40.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: