Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Volkswagen Golf GTD: Rychle a úsporně!

News

21.02.2013

Volkswagen představil novou generace „ostrého“ hatchbacku s nafotvým dvoulitrem pod kapotou. V případě modelu Golf GTD produkuje tato jednotka 184 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Golf se oficiálně představil na pařížském autosalonu na podzim minulého roku. Nicméně již během relativně krátké doby se představilo hned několik verzí tohoto etalonu segmentu C. Hned v předchozím článku si můžete přečíst o elektrickém e-Golfu, v tomto se pak zaměříme na naftový hothatch. Ten do nabídky Golfu patří již tradičně. Současný Golf GTD sedmé generace pohání vznětový čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 135 kW/184 koní při 3500 min-1 a točivém momentu 379 N.m, které jsou k dispozici v rozmezí 1750 až 3250 min-1. Oproti předchůdci je tak o 10 kW/14 koní a necelých 30 N.m silnější. Stejný motor pak dostane také nová Octavia RS TDI.

Z převodovek je na výběr buď standardní šestistupnový manuál nebo dvouspojková autmatická převodovka DSG o shodném počtu stupňů. Akcelerace z 0 na 100 km/h trvá novému Golfu GTD 7,5 sekund (o 0,6 sekundy rychlejší než předchůdce) a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 230 km/h (šestá generace jela „pouze“ 222 km/h). Nový Volkswagen Golf GTD je také úspornější, při kombinovaném cyklu si řekne o 4,1 litru na 100 km, přičemž předchůdce na stejnou vzdálenost spotřeboval 5,2 litru.

Vzhledově se tento 1302 kg vážící model od běžného Golfu liší především jinými nárazníky, novými koly o velikosti 17 palců, chromovanou koncovkou výfuku nebo zadním difusorem. V interiéru pak najdeme sportovní sedačky, sportovní pedály z nerezové oceli, sportovní volant nebo černé čalounění stropu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: