Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo modernizuje, hromadně!

News

20.02.2013

Švédská automobilka proslulá vozy, které jsou doslova natlučeny bezpečnostními a asistenčními systémy, vyslyšela volání zákazníků po faceliftu a přepracovala většinu své modelové řady. Modernizací prošly modely S60, V60, V70, SUV XC60, XC70 a S80.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Z uvedeného je patrné, že se posilňovací kúra nedotkne akorát modelů V40 a největšího SUV XC90. První z nich je totiž relativně nový - jeho premiéra proběhla v loňském roce – a XC90 se dočká již v roce příštím. Nové XC90 však bude víc než jen faceliftem. Předpokládáme, že půjde o zcela nový model, který by vzhledem ke gradující poptávce po SUV, měl stát za to.

6 Volv v tom

Facelift se týká celkem 6 modelů ze současné nabídky. Nejvýraznější změny se u nich odehrály na předních partiích. Ty jsou nyní nejen zaoblenější, ale působí daleko modernějším dojmem. Nejrapidněji vnímáme změnu identity u modelu XC60, které přichází v rámci modernizace o rozdělené přední světlomety.

Změny v kabině čítají adaptaci nového přístrojového štítu, jež je tvořen TFT displejem. Inspiraci k tomuto kroku hledalo Volvo doma, a sice v nejmenším modelu V40, který vychází technicky z Fordu Focus. To ale není vše, neboť výbava jednotlivých modelů byla obohacena o nové prvky. Například do S80, V70 a XC70 je nově k dispozici vyhřívaný volant, modely s dešťovým senzorem zase dostanou jako bonus vhřívané čelní okno.

Výraznější změny se udály pod kapotou, kde se objevují modernější pohonné jednotky, zejména se značka logicky zaměřila na snižování spotřeby a emisí CO2. Model S60 v upraveném kabátu z modelového roku 2014 přijede s 1,6litrovým turbodieselem a označením D2. Pochlubí se výkonem 84 kW a spotřebou 4 l/100 km. Volvo s tímto motorem zaútočí také v té nejvyšší třídě, jelikož ho usadí také do modelu S80. Zde se výrobce chlubí spotřebou 4,1 l/100 km, tedy hodnotou, která v dané kategorii nemá obdoby

Seznam kapitol

Na tužším podvozku

Pro S60 a V60 bude možné objednat snížený sportovní podvozek, který byl doposud k dispozici jen pro designově atraktivnější verze R-Design. Novinkou je také multimediální systém Sensus Connected Touch ovládaný přes 7palcovou dotykovou obrazovku. Mezi jeho funkcemi najdeme přístup k internetu, podporu Google maps pro navigační systém či rozhraní pro streamování hudby. Zbytek novinek odhalíme, jakmile se tato nová Volva.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: