Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi představilo ostré SUV RS Q3 s výkonem 310 koní!

News

20.02.2013

Německá automobilka představila nové ostré SUV s písmeny RS v názvu. K pohonu bude sloužit přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI o výkonu 310 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Náznak, že Audi chystá model RS Q3, jsme mohli vidět již v roce 2011, kdy bylo novinářům představeno Audi Q3 s přeplňovaným pětiválcem, v tu dobu se však jednalo pouze o zkušební prototypy, které sloužily k prezentaci potenciálu vozu. Zdá se, že odezva byla dostatečně silná, jelikož sériovou verzi RS Q3 uvidíme již na autosalonu v Ženevě.

Exteriér se pevně drží pravidel nastavených pro nejsilnější Audi. Můžeme tedy očekávat agresivnější design, kola o velikosti 19 a 20 palců, doplňky provedené v matném chromu, osmipístkové brzdy nebo o 25 mm nižší světlou výšku. Sportovní charakter vozu poznáme i v interiéru, který dostal nové sportovní sedačky čalouněné v kombinaci kuže a alcantary nebo speciálně pro model RS upravený multimediální systém MMI, který lze doplnit navigací.

Ty nejdůležitější změny se však odehrály pod kapotou. Audi použilo u RS Q3 charakterní přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, který najdeme například v modelu TT-RS. V případě tohoto nejmenšího SUV značky produkuje tato jednotka výkon 228 kW, tedy 310 koní, a 420 N.m točivého momentu. Audi RS Q3 bude standardně vybaveno sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S Tronic. Samozřejmostí pak je pohon všech kol. I přes hmotnost 1730 kg zrychlí z 0 na 100 km/h za velmi slušných 5,5 sekund a ručička rychloměru se zastaví na hodnotě 250 km/h, kdy zasáhne elektronický omezovač. Kombinovaná spotřeba činí podle automobilky 8,8 litru na 100 km.

Audi RS Q3 je prvním ostrým SUV značky. A podle všeho také ne posledním. Audi jistě zareaguje na úspěch konkurenčních modelů X5 M a X6 M a představí podobný vůz v nejbližších letech. Jistě napoví i úspěch nejmenšího crossoveru v nabídce. Audi RS Q3 se do prodeje tento podzim. Základní cena byla na německém trhu stanovena na 54 600 eur (1 388 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: