Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce plánuje SUV i šestnáctiválcový roadster

News

19.02.2013

Slavná britská automobilka patřící pod BMW Group plánuje představit v roce 2017 nový roadster s motorem V16. Kromě něj se pravděpodobně ukáže také ultimativně luxusní SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Rolls-Royce je synonymem pro ten nejvyšší luxus. Respekt před ním mají jak chudí, tak králové. Značka nicméně před několika lety připadal BMW a obdivovatelé vozů Rolls-Royce nejdříve nebyli z této akvizice příliš nadšení. Nicméně BMW se své role zhostilo na výbornou a Rolls-Royce nyní prosperuje jako nikdy předtím.

Prvním modelem vyrobeným v kooperaci s Němci byl Phantom, který je na trhu již od roku 2003 a rozhodně se nehodlá odebrat do automobilového důchodu. Před pár roky doplnil nabídku také „menší“ model Ghost. Uvozovky jsou na místě, jelikož se stále jedná o vůz, který měří na délku 5,4 metru, respektive 5,7 metru v případě prodloužené verze. Ghost si však i přes svou technickou příbuznost s BMW řady 7 stále zachovává typické rysy, které majetní zákazníci milují.

Nejbližší novinkou v nabídce značky Rolls-Royce bude model Wraith (Přízrak). Podle zdrojů to bude zatím nejsportovnější Rolls, který kdy byl vyroben. Ve skutečnosti se bude jednat o kupé vycházející z limuzíny Ghost s výrazněji posíleným přeplňovaným dvanáctiválcem. Rolls-Royce nicméně zvažuje novinky i v dlouhodobějším horizontu. Nejzajímavějším modelem by pak měl být roadster s vidlicovým šestnáctiválcem!!! Tento motor měl být k dispozici již pro model Phantom, automobilka ale nakonec zvolila menší, ale stále dostačující dvanáctiválec. Výkon motoru V16 by se pak měl pohybovat okolo 700 koní, přičemž prioritou nebude nejvyšší rychlost, ale spíše luxus a co nejsamětovější běh motoru.

Druhá novinka, o které se spekuluje, už však tak povzbudivá není. Na veřejnost prosákly informace o tom, že o superluxusním SUV uvažuje i Rolls-Royce. Automobilka by tak vytvořila konkurenta pro chystané Bentley Falcon, i když co se týče míry luxusu, byl by Rolls nad Bentley.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: