Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vyhlášení ankety Zlatý volant v ČR

News

19.02.2013

Již po šestatřicáté se rozdávaly zlaté volanty, ocenění pro nejlepší české automobilové závodníky v právě uplynulém roce. Zároveň s tím byly v rámci Zlatého večera motoristického sportu vyhlášeny 18. února v Kongresovém sále Top hotelu Praha výsledky sedmého ročníku ankety Zlatá řídítka a  osmého ročníku fotografické soutěže Zlaté oko.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V kategorii závodů na okruzích získal od hlasujících odborných motoristických novinářů nejvíce bodů třetí muž loňského mistrovství Evropy tahačů Adam Lacko. Cena rychlosti (Speed Award, za nejvyšší rychlostní průměr dosažený na jedno kolo) připadla Janu Charouzovi.

Mezi rallyovými piloty o prvenství podle očekávání bojovali Jan Kopecký a Martin Prokop. Úspěšnější byl nakonec prvně jmenovaný, absolutní mistr republiky a druhý ve vysoce ceněné Intercontinental Rallye Challenge. Triumf posádky dovršil navigátor Pavel Dresler, jenž byl prohlášen Spolujezdcem roku.

Králem vrchařů se poprvé ve své kariéře stal bronzový medailista z kontinentálního šampionátu kategorie 2 Miloš Beneš. Naší tradiční doménou byl a je autokros. V sezoně 2012 to znovu dokázali Václav Fejfar ziskem titulu mistra Evropy v divizi TouringAutocross, za nějž právem obdržel "terénní" Zlatý volant, a také talentovaný Tomáš Pospíšilík, který si na pódium přišel pro Cenu Jiřího Sedláře, určenou pro nejlepšího závodníka do 23 let věku. Tleskal jim i čerstvý laureát Ceny Zdeňka Vojtěcha za celoživotní přínos motoristickému sportu a jejich slavný předchůdce Alois Havel, do jehož sbírky patří i tři trofeje vicemistra Evropy.

Především druhé místo ve Světové sérii v kategorii KZ2 zřejmě rozhodlo o prvenství Jana Midrly v kategorii motokár. Jeho kolegyně Tereza Grómanová si odnesla Cenu Elišky Junkové pro nejlepší ženu - závodnici.

Zlatá řídítka se stala kořistí motokrosaře Martina Michka, druhého v MS kategorie MX3. Za sebou nechal silničáře Karla Abrahama i freestylistu Libora Podmola. Do pomyslné motocyklové Síně slávy, vyhrazené držitelům Ceny Františka Šťastného, vstoupil majitel dvou stříbrných medailí z  MS na dlouhé ploché dráze a pěti Zlatých přileb Československa Jiří Štancl.

Z více než stovky přihlášených snímků do soutěže Zlaté oko vybrala porota fotografii Petra Luska s názvem On mě srazil, pořízenou při Rallye Dakar 2012.

Večerem provázela sportovní redaktorka České televize Barbora Černošková společně s ředitelem pořádající agentury Sport-Press Petrem Dufkem. Kromě bohatého doprovodného programu čekala hosty v přilehlých prostorách také výstava soudobé i historické závodní techniky.

Konečné výsledky

Zlatý volant 2012

Závody na okruzích

1. Adam Lacko 211

2. Petr Fulín 131

3. Josef Král 120

4. Filip Salaquarda 107

5. David Vršecký 63

6. Michal Matějovský 33

 

Automobilové soutěže a maratony

1. Jan Kopecký 238

2. Martin Prokop 197

3. Jan Černý 81

4. Tomáš Kostka 67

5. Roman Kresta 57

6. Martin Kolomý 54

Závody do vrchu

1. Miloš Beneš 99

2. Dušan Nevěřil 92

3. Otakar Krámský 90

4. Lukáš Vojáček 63

5. Oskar Beneš 53

6. Petr Vítek 51

Autokros a rallyekros

1. Václav Fejfar 197

2. Petr Turek 130

3. Roman Častoral 95

4. Petr Bartoš 83

5. Tomáš Pospíšilík 66

6. Jakub Kubíček 61

Motokáry

1. Jan Midrla 129

2. Patrik Hájek 109

3. Adam Kout 86

4. Zdeněk Gróman 41

5. Jiří Forman 29

6. Martin Doubek 26

Cena Elišky Junkové

Tereza Grómanová

Cena Jiřího Sedláře

Tomáš Pospíšilík

Cena Zdeňka Vojtěcha

Alois Havel

Spolujezdec roku

Pavel Dresler

Speed Award

Jan Charouz

 

Zlatá řídítka 2012

1. Martin Michek 118

2. Karel Abraham 114

3. Libor Podmol 94

4. Jakub Kornfeil 85

5. Aleš Dryml 76

6. Josef Franc 56

Cena Františka Šťastného

Jiří Štancl (plochá dráha)


Zdroj: Sport-Press

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: