Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo představí nové modely včetně XC90

News

18.02.2013

Švédská automobilka v čínských rukou představí v příštích letech hned několik novinek. Tou největší bude druhá generace SUV XC90. Uvidíme ale také zbrusu novou S80 a z ní vycházející kombi. V úvahu připadá i kupé.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo pod novými čínskými vlastníky chystá k velkému návratu. Všechny modely budou postaveny na nové modulární platformě SPA a dostanou také nové čtyřválcové zážehové a vznětové motory z rodiny VCA spojené se dvěma druhy převodovek – manuální a automatickou s osmi stupni. Výkon turbodieselů by se měl pohybovat mezi 120 až 230 koňmi, u benzinových motorů bude spektrum začínat u 140 koní a skončí okolo 280 koní.

Z nabídky švédského výrobce tak zmizí jediný osmiválec od Yamahy nebo přeplňovaný šestiválec a zážehové a vznětové pětiválce, které jsou pro tuto značku charakteristické. Zato však uvidíme hybridní pohon všech kol, kdy zadní nápravu bude mít na starosti elektromotor. Podobný systém známe například z Peugeotu 508 RXH. Kromě sedanu a kombi osmdesátkové řady se velmi pravděpodobně dočkáme i kupé, které z těchto modelů bude vycházet.

Již zmíněná modulární platforma SPA bude velmi podobná té s názvem MQB od Volkswagenu, dovolí tedy namontovat stejné motory nebo různé délky rozvoru. Pro menší modely jako je V40 však použije Volvo již vyrobenou platformu od nějakého jiného výrobce. Automobilka počítá, že zvýší prodej ze současných 420 000 vozidel ročně až na 800 000 tisíc v roce 2020, přičemž hlavním tahounem se má stát především čínský trh.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: