Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ram 1500 dostane turbodiesel a osmistupňový automat

News

17.02.2013

Pick-up z nabídky Ram dostane jako první třílitrový turbodiesel od italských specialistů z VM Motori. Kromě dieselu se představí také osmistupňová automatická převodovka.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ve třetím čtvrtletí uvede Ram na trh model 1500 EcoDiesel, který dostane nový třílitrový turbodiesel se šesti válci. Automobilka tak prý reaguje na poptávku zákazníků po podobných vozech. Turbodieselové motory se tak pomalu začínají objevovat i na trhu, který byl ještě donedávna pověstný svou zálibou ve velkých atmosférických zážehových motorech, a to i pod kapotami skoro třítunových pick-upů.

Další novinkou pak bude osmistupňová automatická převodovka TorqueFlite. Podle prezidenta divize Ram, který spadá pod Dodge, respektive pod Chrysler, je segment půltunových pick-upů v USA nesmírně obsazený, proto je třeba být krok před konkurencí, což by měl právě nový turbodiesel a osmistupňová převodovka zařídit.

O důležitosti tohoto segmentu svědčí i to, že nejprodávanějším vozem v USA je již dlouhé roky Ford F-150, tedy pravděpodobně nejslavnější pick-up na světě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: