Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínský Dongfeng jedná o převzetí Fiskeru

News

16.02.2013

O problémech amerického výrobce hybridních automobilů jsme vás informovali již několikrát. Nyní to vypadá, že by většinový podíl ve společnosti mohl převzít čínský Dongfeng Motor Corp.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fisker kvůli problémům se svým dvorním dodavatel akumulátorů již více než 6 měsíců nevyrobil jediný vůz. Může se tedy stát, že společnost do několika měsíců skončí úplně. Tento černý konec by však mohl být odvrácen prodejem až 85 % Fiskeru čínské společnosti Dongfeng Motor Corp. Ta údajně za tento podíl nabídla 350 milionů dolarů (6,65 miliard korun). Pokud by byla nabídka akceptována, výroba modelu Karma by se přestěhoval z Finska do Číny.

Podle Rogera Ormishera, mluvčího značky Fisker, však probíhají jednání hned s několika subjekty, spekulace o prodeji většinového podílu do Číny nijak nepotvrdil. V několika posledních týdnech se tak jedná o druhou společnost z Číny, která se o jistou formu spolupráce s Fiskerem zajímá. Wanxiang Group, nový vlastník dodavatele akumulátorů pro Fisker, ohlásil, že by se nějaké formě spolupráce rozhodně nebránil.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: