Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alpina B3 BiTurbo F30: Tak trochu jiná M3

News

15.02.2013

Německá automobilka specializující se na cizelování vozů BMW představí v Ženevě svůj nejnovější počin v podobě modelu B3 BiTurbo vycházejícího ze současné řady 3 s výkonem 424 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Německá značka Alpina patří k unikátním automobilkám. Laik by si na první pohled řekl, že jde vlastně jen o upravená BMW. Nicméně vozy Alpina jsou mnohem víc. Automobilka klade důraz především na komfort, v pozadí však nezůstává ani výkon. Alpiny tak tvoří jakýsi luxusnější a pohodlnější alternativu především k vozům od divize M.

Posledním počinem této značky je nový model B3 BiTurbo postavený na základě sedanu řady 3 s označením F30. Ten se chlubí upraveným zážehovým řadovým šestiválcem s přeplňováním, jehož výkon vzrostl na konečných 310 kW, tedy 424 koní! Výkon je pak dostupný v rozmezí 5500 až 7000 min-1, což je na motor dopovaný turbodmychladlem skvělá hodnota. Díky tomu zrychlí vůz z 0 na 100 km/h za pouhé 4 sekundy!

Vůz bude standardně spojen s vynikající osmistupňovou automatickou převodovkou ZF s klasickým hydrodynamickým měničem. I to vypovídá o zamření vozu, respektive celé značky. Alpina B3 BiTurbo je do příchodu nové generace BMW M4 a M4 nejsilnější a nejrychlejší „trojkou“.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: