Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi představí v Ženevě koncept elektromobilu a hybridního pick-upu

News

14.02.2013

Japonská automobilka představí kromě plug-in hybridní verze modelu Outlander také dvě studie. První bude koncept příměstského elektromobilu, druhou novinkou pak sportovně užitkový hybridní pick-up.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mitsubishi hodlá v budoucnu vsadit na zelené technologie. Jednou z prvních vlaštovek byl model i-MiEV, tedy malý elektromobil, jehož výroba však skončila kvůli nedostatečné poptávce. Nicméně automobilka se rozhodně nehodlá vzdát nových technologií, takže se kromě hybridního Outlanderu, který bude možné dobíjet ze zásuvky, dočkáme také konceptů dvou nových vozů.

Tím prvním má být elektromobil určený do města a okolí. Vůz ponese název CA-MiEV, který se inspiroval u již zmíněného i-MiEV. Velkokapacitní akumulátory nové generace s nízkou hmotností mají zajistit dojezd až 300 km, což bohatě pokryje nároky většiny řidičů. Velkou zajímavostí tohoto konceptu je pak bezdrátové nabíjení založené na magnetické rezonanci, které je možné ovládat například pomocí smartphonu.

Druhým konceptem je vůz s názvem GR-HEV, který představuje vizi hybridního sportovně užitkového pick-upu. Automobily s korbou byly ještě donedávna záležitostí především Spojených států, nicméně v posledních letech stoupá jejich obliba i na evropských trzích. Koncept GR-HEV kombinuje výkon vznětového motoru a elektromotoru. Samozřejmostí je pohon všech kol Super All Whell Control (S-AWC) včetně stabilizačního systému VDC. Samo Mitsubishi pak tvrdí, že tento vůz je v praxi schopen dosáhnout hranice 149 gramů CO2 na jeden ujetý kilometr.

Více informací se dozvíme již začátkem března na autosalonu v Ženevě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: