Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini přiveze do Ženevy koncept vozu s motorem vpředu

News

13.02.2013

Automobilka z italské Sant’Agaty slaví tento rok jubilejní 50. výročí své existence. Na autosalonu v Ženevě tak uvidíme nejen nejrychlejší Lamborghnini v historii, ale také studii vozu s motorem vpředu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lamborghini se po převzetí koncernem Volkswagen AG, respektive značkou Audi, nebývale daří. Gallardo je na trhu již od roku 2003, ale stále patří k tomu nejlepšímu a hlavně nejpohlednějšímu, co si můžete v dané třídě koupit. Hitem se stal i supersport Aventador, který se nedávno představil i ve verzi Roadster. Lamborghini však oslavuje tento rok kulatých 50 let od svého založení, k jejichž oslavě si pro nás přichystá hned několik novinek.

Tou první bude představení dosud nejrychlejšího Lamborghini v historii. Nejvíce se spekuluje o posílené verzi Aventadoru, nicméně mimo hru není ani uvedení sériové verze konceptu Sesto Elemento, které se pyšnilo vysokým výkonem a vahou pod 1000 kg. Kromě této novinky se však má představit také koncept vozu s motorem umístěným vpředu. Jednalo by se tak pravděpodobně o konkurenta Ferrari F12 Berlinetta, přičemž Lamborghini by nabídlo i pohon všech kol nebo lehký karbonový monokok.

Podle šéfa Lamborghini Stephana Winkelmanna je však priorirou číslo jedna přesvědčit představitele koncernu Volkswagen AG, aby dali zelenou plánovanému SUV vycházejícího z konceptu Urus. Tento projekt nebyl zatím oficiálně posvěcen, nicméně vzhledem k nedávnému úspěchu značky Bentley, jehož SUV dostalo požehnání, se očekává kladný výsledek i v tomto případě.

Cena SUV Urus by se pak pohybovala na úrovni Gallarda, přičemž Lamborghini by rádo každý rok prodalo zhruba 3000 až 4000 tisíce těchto vozů. Winkelmann také zmínil, že sportovní Lamborghini si stále zachovají atmosférické plnění, nicméně u SUV by turbomotor spojený s elektromotorem byl racionální volbou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: