Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Třídveřový Seat Leon SC představen

News

12.02.2013

Seat představil třídveřovou verzi hatchbacku Leon. Oproti pětidveřovému modelu je novinka kratší, nižší a širší a míří především na sportovněji orientované zákazníky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na ženevském autosalonu se oficiálně představí třídveřová verze modelu Leon. Ten vyjíždí na modulární platformě MQB, kterou kromě Volkswagenu Golf nebo Škody Octavia budou v budoucnu sdílet další desítky nových koncernových vozů, například i nový Passat nebo Superb. Seat Leon SC je sice kratší a nižší a nabízí jen tři dveře, nicméně zavazadlový prostor zůstal na hodnotě 380 litrů, tedy stejně jako v případě pětidveřové verze.

Prakticky až po A sloupky je Leon SC shodný s běžným Leonem, rozvor se nicméně zkrátil o 35 mm na 2600 mm. Díky menším rozměrům váží základní Leon SC 1168 kg. Co se týče podvozku, je prakticky shodný s pětidveřovou verzí. Stejně jako u Octavie tedy najdeme vpředu zavěšení typu MacPherson, vzadu pak u verzí do 110 kW (včetně) najdeme jednoduchou vlečenou nápravu, zatímco verze od 132 kW mají víceprvkové zavěšení. Motory budou shodné jako u pětidveřové verze, v budoucnu se dočkáme také ostré verze Cupra s motorem 2.0 TSI EA888 o výkonu minimálně 162 kW/220 koní.

Kromě pětidveřové a třídveřové verze se na podzim dočkáme také verze kombi, která doplní nabídku tohoto modelu segmentu C. Seat se tak chystá vkročit do nové éry, která má konečně znamenat návrat do černých čísel, jelikož tato španělská automobilka je prakticky jedinou černou ovcí v celém koncernu Volkswagen AG.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: