Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo 4C konečně na oficiálních fotkách!

News

12.02.2013

Nový sportovní model od Alfy se představí již za několik týdnů na autosalonu v Ženevě. Automobilka nyní zveřejnila první fotky tohoto kupé s pohonem zadních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na tento vůz jsme čekali skoro jako na smilování. Alfa Romeo, značka, jež se v minulosti pyšnila pověstí výrobce sportovně zaměřených vozů, v posledních letech doslova skomírá. V současnosti má v nabídce pouze dva modely, přičemž konkurenceschopný je pouze hatchback Giulietta. To se však má již za pár týdnů změnit. Alfa totiž veřejnosti poprvé představí sériovou podobu sportovního modelu 4C.

Tento vůz bude pro značku přelomový. Na rozdíl od ostatních modelů totiž dostane pohon zadních kol a monokok vyrobený z karbonu. Díky použití lehkých materiálů se očekává velmi nízká hmotnost, která by se ve výsledku měla usadit na hodnotě kolem 950 kg! Nízká hmotnost ve spojení s pohonem zadních kol a přeplňovaným čtyřválcem 1.75 TBi o výkonu přibližně 177 kW (240 koní) slibuje nevšední jízdní zážitky. O tom, že nepůjde rozhodně o pomalý vůz, svědčí i udávané zrychlení z klidu na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy. Maximální rychlost bude elektronicky omezena na 250 km/h.

Rozměry Alfy Romeo 4C jsou velmi kompaktní. Na délku měří pouze 4 metry, na šířku pak 2 metry a na výšku těžko představitelných 1,18 metru. Rozvor dosahuje hodnoty 2,4 metru. Kromě standardní verze se příští rok dočkáme i ostřejších variant s výkonem až 198 kW, tedy 269 koní.

Ceny budou začínat na částce 56 000 eur (cca 1 400 000 Kč) a pokračovat až k metě 64 000 eur (cca 1 600 000 Kč) za vrcholné provedení. Výroba se odehraje v modenské továrně značky Maserati, která podobně laděný model velmi pravděpodobně představí také.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: