Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia cee’d GT na prvním snímku

News

11.02.2013

Korejská automobilka zveřejnila nedávno detaily o svých ostrých modelech cee’d GT a pro_cee’d GT. Druhý model jsme již mohli vidět na fotkách, teď se však představuje i praktičtější pětidveřový cee’d GT.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Před několika týdny jsme vám přinesli oficiální údaje týkající se nových korejských hothatchů od Kii. Jako první se představila sportovněji laděná Kia pro_cee’d, teď se však na internetu objevila fotka také pětidveřového cee’du. Ten bude pohánět stejný motor jako v případě třídveřového modelu.

Jedná se tedy o přeplňovaný čtyřválec 1.6 GDI o výkonu 150 kW, tedy 204 koní, přičemž točivý moment dosahuje hodnoty 265 N.m. Oproti největším konkurentům se tak jedná o poněkud nízké hodnoty, pro Kiu je to však premiérový vstup do této kategorie, tudíž se jedná o relativně slušné hodnoty. Na druhou stranu taková Toyota GT86 má ještě o 3 kilowatty méně a jízda s ní je velmi zábavná. Kia však bude s modely GT mířit spíše na racionálnější zákazníky, kteří potřebují především použitelné auto za rozumnou cenu, které ale umí čas od času vystrčit drápky.

Design cee’du je již v základu velmi povedený, verze GT však nabídne agresivněji pojatý přední nárazník a nová kola o velikosti 18 palců. V interiéru pak zaujmou sportovní sedadla Recaro.

Do prodeje se Kia pro_cee’d dostaně zhruba v půlce tohoto roku, přetidveřový cee’d ji bude následovat o několik měsíců později.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: