Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen CC bude i jako Shooting Brake

News

10.02.2013

Móda čtyřdveřových kupé ještě ni nestačila pořádně odstartovat a už tu máme novou trendy kategorii sportovně tvarovaných kombi zvaných Shooting Brake. Po Mercedesu CLS dostane tuto verzi také nový Volkswagen CC.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobiloví výrobci hledají v současné době každou volnou skulinku na trhu, kterou by mohli zaplnit. Kromě SUV a crossoverů se v posledních letech těší oblibě také takzvaná čtyřdveřová kupé, jejichž popularitu odstartoval Mercedes-Benz CLS první generace. Tento průkopník je v současnosti na trhu již ve svém druhém vydání a kromě klasické čtyřdveřové karoserie vyjel také jako takzvaný Shooting  Brake. Tato kategorie automobilů vznikla především na popud vášnivých lovců, kteří si své sportovní dvoudveřová kupé nechávali přestavět na poněkud praktičtější kombi, kam by mohli dát nejen pušku, ale také následný úlovek.

Módu těchto vozů pomáhá v poslední době znovuoživit Mercedes s modelem CLS, který je udavačem trendů napříč kategoriemi. K němu se v příštích letech přidá také Volkswagen s novou generací modelu CC, která se ukáže již za dva roky. Stejně jako většina modelů využije prodloužené platformy MQB a díky délce 4900 mm zaplní mezeru mezi běžným Passatem a vrcholem nabídky v podobě limuzíny Phaeton.

Počítá se s nasazením převážně čtyřválcových zážehových a vznětových jednotek. Samozřejmostí bude i velmi oblíbený pohon všech kol 4Motion, který bude řešen pomocí systému Haldex poslední, tedy 5. generace.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: