Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru Forester dostane přeplňovaný dvoulitr se 240 koňmi

News

10.02.2013

Nová generace SUV Forester se na náš trh dostane co nevidět. Kromě obligátního turbodieselu se můžeme těšit také na přeplňovaný čtyřválec o výkonu 177 kW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na evropských trzích se Forester těšil relativně velké oblibě. Spojoval v sobě totiž obstojné terénní schopnosti i komfort na běžných silnicích. Velmi působivým modelem pak byl Forester Turbo, který využíval přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru z modelu Impreza WRX. Nový Forester však dostane o něco menší motor. Ten bude vycházet z dvoulitrového boxeru použitého u Toyoty GT86 a Subaru BRZ a dá se předpokládat, že tato jednotka poputuje i pod kapotu těchto zadokolek.

Subaru Forester 2.0 XT, jak zní celý název tohoto modelu, bude disponovat výkonem 177 kW/240 koní a točivým momentem 350 N.m. O přenos výkonu na všechny čtyři kola se postará převodovka CVT Lineartronic se šesti přednastavenými rychlostními stupni. Od běžné verze s turbodieselovým čtyřválcem o objemu 2,0 litru se bude odlišovat především jiným vzhledem exteriéru a interiéru, kde najdeme například sportovní sedačky.

O tom, zda se Forester 2.0 XT bude prodávat i na českém trhu, se teprve rozhodne. My bychom ovšem podobný model jistě ocenili, jelikož podobně laděných modelů na českém (i evropském) trhu moc není. A navíc Forester v minulých generacích ukázal, že i SUV dokáže být zabavné.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: