Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen představí v Ženevě model Cross Up!

News

10.02.2013

Německá automobilka ukáže na březnovém autosalonu ve švýcarské Ženevě model Cross Up! s ochrannými plasty a vyšší světlou výškou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen Up! je jedním ze tří vozů New Small Family, mezi které spadá také Seat Mii nebo Škoda Citigo. Up! však kromě běžné třídveřové a pětidveřové verze nabídne také nový model Cross Up!, který se rozhodl vsadit na allroad vzhled. Vůz designově vychází z konceptu představeného ve Frankfurtu v roce 2011. Kromě ochranných plastů a vyšší světlé výšky se dočkáme také nových šestnáctipalcových kol s pneumatikami o rozměrech 185/50. Víc změn však nečekejte.

Volkswagen Cross Up! je čistě i vzhledu. Techniku pohonu všech kol tu nehledejte, na konkurenta Fiata Pandy 4x4 si tak pravděpodobně ještě počkáme, pokud jej tedy Volkswagen vůbec představí. Jako mnohem pravděpodobnější se však jeví premiéra nového crossoveru na platformě modelů NSF. Jeho předobraz jsme mohli vidět v konceptu Taigun. Uvidíme, zda podobný model představí i domácí Škoda, vzhledem k prodejním ambicím a nízkým nákladům na vývoj je to však pravděpodobné.

Volkswagen Cross Up! se oficiálně představí již začátkem března na autosalonu v Ženevě. Motory budou shodné s těmi v běžném Upu!. Základ tedy bude tvořit litrový tříválec MPI o výkonu 44 kW/60 koní. Silnější verze stejného motoru pak vyjede s výkonem 55 kW/75 koní. O nasazení verze spalující CNG můžeme zatím jen spekulovat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: