Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové BMW X6 bude lehčí a sportovnější

News

09.02.2013

Druhá generace velmi úspěšného modelu X6 dostane agresivnější design a také váhovou redukci. Nový model má tak slovo sport pozvednout na novou úroveň.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když se první BMW X6 představilo před pěti lety, vzbudilo nevídaný rozruch. Karoserie totiž nepřipomínala nic, co bylo zatím vyrobeno. Přední část jasně odkazuje na technicky příbuznou X5, nicméně zbytek exteriéru je zcela svébytný a připomíná spíše kupé. Automobilce se podařilo vstoupit na dosud neprozkoumanou část trhu a z X6 se stal i přes velmi kontroverzní a nikterak pohledný design hit. Tato doba prostě patří crossoverům a SUVéčkám.

Již příští rok se nicméně dočkáme nové generace, která bude vycházet z budoucí X5, která se představí již tento rok. Podle zdrojů však dostane zakladatel kategorie vozů SAC (Sport Activity Coupé) mnohem dravější a svébytnější design a bude také lehčí. I když současná verze patří mezi špičku ve své třídě, nová generace má být na absolutním vrcholu. Vzhledem k tomu, že třetí X5 zásadně naroste, zvětší se i BMW X6.

U základních verzí bude odpružení řešeno pomocí ocelových pružin, vyšší verze vsadí na samonivelační vzduchové odpružení. Nová X6 dostane také systém FlexRay, který dovolí mnohem jednodušší aktualizaci elektronických systémů vozu. V praxi tak bude jedno, zda se bude jednat o multimediální systém nebo elektroniku podvozku.

Motorová paleta se nebude příliš lišit od té dosavadní. Zážehové jednotky zcela jistě zastoupí přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru a osmiválec 4.4 Twin-turbo jak ve standardní verzi, tak i v ostré X6 M. Většinu prodejů na starém kontinentu však budou tvořit vznětové motory se dvěma a třemi turby. Uvažuje se také o plug-in hybridu kombinujícím přeplňovaný třílitrový šestiválec a elektromotor

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: