Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mr. Bean dostane od pojišťovny 27 milionů za rozbitý McLaren F1

News

08.02.2013

VIDEO: Známý britský komik, herec a vášnivý sběratel automobilů Rowan Atkinson dostane od jisté pojišťovny kompenzaci ve výši 910 000 liber za svůj nabouraný McLaren F1.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Asi jste tu zprávu před několika lety zaregistrovaly. Rowan Atkinson, jehož nejznámnější rolí byl poněkud roztržitý Mr. Bean, naboural svůj supervzácný McLaren F1. Ač se to zprvu nemuselo zdát, cena za opravu tohoto automobilového skvostu se vyšplhala do astronomických výšin. Atkinson si v srpnu 2011 vyjel se svým čtyřkolovým miláčkem zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. Na silnici A605 dostal na kluzké vozovce smyk a svůj McLaren F1 poslal do škarpy, kde mimo jiné trefil i dopravní značku.

Sám Rowan Atkinson vyvázl se zraněným ramenem, zatímco jeden ze 64 vyrobených McLarenů F1 dopadl o mnoho hůře. Mechanikům dokonce trvalo čtyři týdny, než vyčíslili výši škody. Ta se nakonec vyšplhala až na těžko uvěřitelnou částku 910 000 liber (cca 27 000 000 Kč)!, čímž třikrát překonala dosavadní rekord v částce vyplacené britskou pojišťovnou za havarované auto. Samotný vůz si pak prošel roční opravou v sídle McLarenu ve Wokingu.

Pro Rowana Atkinsona a jeho McLaren to však nebyla první nehoda. Již v roce 2009 zažil nepříjemné blízké setkání s jistým Roverem Metro.

V následujícím videu se můžete podívat na Rowana Atkinsona jeho jízdu v cenově přijatelném voze v nejsledovanějším motoristickém pořadu na světě Top Gear, která dosvědčuje, že to s jeho řidičskými dovednostmi ve skutečnosti vlastně není tak zlé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: