Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Corvette Stingray Convertible se představí za měsíc v Ženevě

News

08.02.2013

Sedmá generace nejznámnějšího amerického sportovního vozu se veřejnosti oficiálně představila teprve před pár týdny. Již začátkem března se ukáže i otevřená verze Convertible. Světovou premiéru si odbude na autosalonu v Ženevě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Chevrolet oznámil, že premiéra Corvette Stingray Convertible proběhne již 5. března ve švýcarské Ženevě. Na internetu se již objevily fotky této verze, o autenticitě však můžeme jen spekulovat. K pohonu základní verze bude sloužit stejně jako v případě kupé verze small-block 6.2 LT1 V8 s výkonem 336 kW, tedy 457 koní a točivým momentem 609 N.m. Akcelerace z nuly na 100 km/h pak proběhne za méně než 4 sekundy.

Premiéra sedmé generace otevřené Corvette tak proběhne na stejném místě jako premiéra té šesté. Hned po oficiálním představení půjde první vyrobený model Corvette Stingray Convertible do charitativní dražby v americkém Palm Beach, jejíž výtěžek poputuje na konto Institutu Barbary Ann Karmanos, jež se zabývá bojem proti rakovině. Stejným procesem nedávno prošla i uzavřená Corvette Stingray, jejíž cena se vyšplhala až na neuvěřitelných 1,05 milionu dolarů (cca 20 000 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: