Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Beetle GSR: Žluto-černý závodník

News

07.02.2013

Na autosalonu v Chicagu představil Volkswagen limitovanou edici nového Beetlu s přídomkem GSR. K pohonu tohoto „Brouka“ bude sloužit čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 212 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen Beetle je na americkém kontinentu velmi populární. Proto si značka připravila pro své tamní zákazníky novou limitiovanou edici s názvem Beetle GSR. Poslední tři písmenka jsou zkratkou německého Gelb Schwarzer Renner, tedy žluto-černý závodník. Tato edice pak odkazuje na model ze 70. let.

Pod kapotou Beetlu GSR se skrývá přeplňovaný čtřyválec 2.0 TSI EA 888 o výkonu 156 kW/212 koní. O přenos síly na přední kola se postará buď manuální převodovka se šesti stupni nebo příplatkový dvouspojkový automat DSG o stejném počtu stupňů.

Od běžných „Brouků“ se bude model GSR odlišovat předním a zadním nárazníkem pocházejícím z paketu R-Line nebo koly Tornado o velikosti 19 palců. Exteriéru pak bude dominovat žlutá barva kombinovaná s černými pruhy a nápisy GSR na bocích. V interiéru si pak všimneme černě čalouněných sportovních sedaček a sportovního volantu se žlutým prošíváním nebo černými koberečky se žlutým lemováním. Ve výbavě pak nalezneme například vyhřívaná přední sedadla, ambientní osvětlení, bi-xenonové světlomety nebo audiosystém Fender.

Celá edice Volkswagenu Beetle GSR bude limitována počtem 3 500 vyrobených kusů, takže jistě půjde o velmi vyhledávaný model mezi fandy značky a především modelu Beetle, kterých jsou po celém světě miliony.

V přiloženém videu se pak můžete podívat na vskutku povedenou reklamu na nový Beetle (neznalým jamajského dialektu doporučujeme zapnout titulky). Byla vytvořena speciálně pro finále ligy amerického fotbalu, takzvaný Super Bowl. Volkswagen v posledních letech zabodoval také s variací na Hvězdné války, respektive hlavního představitele temné strany síly lorda Dartha Vaidera. Určitě doporučujeme najít a shlédnout.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: