Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën představí v Ženevě koncept Technospace

News

07.02.2013

V posledních dnech kolovaly internet fotky prakticky nemaskované nové generace MPV C4 Picasso. Z tohoto vozu se nakonec vyklubal koncept Technospace, který ale bude pravděpodobně věrným vyobrazením nové prostorné C4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První generace modelu Picasso se stala hitem, a to nejen ve světě, ale také u nás. Za vše mohla prostorná karoserie a relativně nízká cena zabalená do atraktivního hávu. Na vzhled vsadila i druhá generace, která vyjela dokonce ve dvou verzích. Klasická C4 Picasso nabízela standardně 5 míst, delší C4 Grand Picasso pak přidala ještě nějakých pár ltrů objemu zavazadelníku navíc. Nicméně výměna generací se již blíží a tak se stále pohledné MPV pomalu loučí.

Nástupce se ukáže prozatím ve formě studie s názvem Technospace. Na rozdíl od svých předchůdců vsadí na celkem radikální design, a to především přední části. Citroën Technospace dal vale rozměrným předním světlometů a vsadil a na futuristické až techno tvary. Přední světla jsou tak tvořena dvěma LED pásy. Na délku měří Technospace 4430 mm, na šířku 1830 mm a na výšku 1610 mm. Velikost kufru se zvětšila až na 537 litrů. Na palubě bude dělat cestujícícm radost dotykový displej o rozměrech 12 palců (30,48 cm).

K pohonu budou sloužit především zážehové a vznětové jednotky. Úsporný turbodiesel e-HDi se se pak bude pyšnit spotřebou 3,7 litru, čímž se dostane pod hranici 100 gramů CO2 na jeden kilometr.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: