Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën představí v Ženevě koncept Technospace

News

07.02.2013

V posledních dnech kolovaly internet fotky prakticky nemaskované nové generace MPV C4 Picasso. Z tohoto vozu se nakonec vyklubal koncept Technospace, který ale bude pravděpodobně věrným vyobrazením nové prostorné C4.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První generace modelu Picasso se stala hitem, a to nejen ve světě, ale také u nás. Za vše mohla prostorná karoserie a relativně nízká cena zabalená do atraktivního hávu. Na vzhled vsadila i druhá generace, která vyjela dokonce ve dvou verzích. Klasická C4 Picasso nabízela standardně 5 míst, delší C4 Grand Picasso pak přidala ještě nějakých pár ltrů objemu zavazadelníku navíc. Nicméně výměna generací se již blíží a tak se stále pohledné MPV pomalu loučí.

Nástupce se ukáže prozatím ve formě studie s názvem Technospace. Na rozdíl od svých předchůdců vsadí na celkem radikální design, a to především přední části. Citroën Technospace dal vale rozměrným předním světlometů a vsadil a na futuristické až techno tvary. Přední světla jsou tak tvořena dvěma LED pásy. Na délku měří Technospace 4430 mm, na šířku 1830 mm a na výšku 1610 mm. Velikost kufru se zvětšila až na 537 litrů. Na palubě bude dělat cestujícícm radost dotykový displej o rozměrech 12 palců (30,48 cm).

K pohonu budou sloužit především zážehové a vznětové jednotky. Úsporný turbodiesel e-HDi se se pak bude pyšnit spotřebou 3,7 litru, čímž se dostane pod hranici 100 gramů CO2 na jeden kilometr.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: