Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Adam ROCKS válí

News

06.02.2013

V březnu představí Opel na autosalonu v Ženevě koncept prvního mini crossoveru na světě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Opel před několika měsíci oficiálně představil svůj nejmenší pojmenovaný po zakladateli značky, tedy Adam. V prodeji je teprve pár týdnů a automobilka již eviduje na 20 000 závazných objednávek, což je velmi slušný start na vůz pro dva, který po lehčím vybavení stojí jako vůz o dva segmenty výš. Nicméně je to právě míra individualizace, která je hlavní zbraní Opelu Adam. Existuje snad 150 000 kombinací exteriéru a interiéru, tudíž je velmi pravděpodobné, že žádný Adam nebude stejný. Kromě klasického třídveřového provedení se brzy dočkáme i kabrioletu, jehož pevná střecha na stejném systému, jaký používá Fiat 500C. Sloupky jsou tedy napevno přidělané ke karoserii a dolů se stahuje pouze plátěná střecha.

Kromě již zmíněných modelů se však velmi pravděpodobně dočkáme crossoveru založeném na Opelu Adam Cabrio. Ten dostane ochranné plasty, asi i o pár milimetrů vyšší světlou výšku a jiná kola. Délka konceptu Opel Adam ROCKS zůstane stejná, tedy 3700 mm, výška se však zvýší o 15 mm, do šířky si pak polepší o 20 mm. Zádi pak bude dominovat centrální koncovka výfuku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: