Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 3 GT kompletně odhaleno

News

06.02.2013

Aktualizováno: Na internet unikly snímky modelu 3 GT, který se představí již během několika dní až týdnů. Menší sourozenec modelu 5 GT tak vytvoří alternativu ke klasickému sedanu a kombi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. Aktualizace 7. února

Aktualizace 7. února

BMW oficiálně odhalilo detaily svého modelu 3 GT. Novinka bude o 200 mm delší a 81 mm vyšší, než BMW 3 Touring. Vyjede také s rozvorem prodlouženým o celých 110 mm. Zadní spojler se automaticky vysune při rychlostech vyšších než 110 km/h a opět se zasune, dosáhne-li vůz rychlostí pod 70 km/h. Na výběr bude ze tří takzvaných linií - Sport Line, Luxury Line a Modern Line. Samozřejmostí je také M paket, který dodá vozu na agresivitě. Vnitřek vozu se tolik nezměnil. Hlavní novinkou je o 70 mm více místa pro nohy pro cestující vzadu. Zavazadlový prostor má pak objem 520 litrů, respektive 1600 litrů se sklopenými zadními sedačkami. Motorový základ bude tvořit verze 318d GT s dvoulitrovým vznětovým čtyřválcem o výkonu 105 kW/143 koní a točivém momentu 320 N.m. Silnější 320d GT nabídne výkon 135 kW/184 koní a 360 N.m. Zážehové motory bude reprezentovat čtyřválec 2.0 TwinPower Turbo o výkonu 135 kW/184 koní a 270 N.m. Nad ním pak bude silnější verze stejného motoru o výkonu 180 kW/245 koní. Vrcholnou motorizací se stane řadový šestiválec 3.0 TwinPower Turbo o výkonu 225 kW/306 koní 400 N.m. V závislosti na motorizaci bude k dispozici jak šestistupňová manuální převodovka, tak výtečný osmistupňový automat.

Sériovou podobu BMW 3 GT jsme mohli vidět prakticky již několikrát. Fotek z testování a natáčení reklam bylo na internetu požehnaně. Teď však unikla na síť celá várka oficiálních fotek. Kromě jiné karoserie se však nic nemění. Na výběr bude pohon zadních kol nebo systém xDrive, ten je zvlášť u nás, kde je sníh zhruba 3 týdny v roce, velmi populární. Motory budou částečně kopírovat nabídku klasické trojky od BMW. Těšit se tedy můžeme na verze 320d, 330d, 335d, ale možná i na 318d. Tentýž motor se pak velmi pravděpodobně podívá i pod kapotu faceliftovaného modelu řady 5. Ze zážehových jednotek je jisté nasazení přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce hned v několika verzích – 320i, 328i, které doplní přeplňovaný šestiválec ve verzi 335i.

Dá se očekávat, že systém otevírání zadních pátých dveří bude prakticky totožný s tím v BMW 5 GT, tedy něco na způsob Twindooru u Škody Superb. V případě potřeby je tak možné udělat z pětidveřového liftbacku klasický sedan a naopak. Kromě této poněkud podivně vyhlížející verze se však v budoucnu dočkáme také modelu BMW 4 Gran Coupé, která bude ozdobou celé trojkové a čtyřkové řady.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: