Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Leden 2013: Škoda Rapid třetím nejprodávanějším vozem

News

06.02.2013

V Česku se v letošním lednu projevil pokles prodejů automobilů zhruba o 6,5 %. Stupně vítězů obsadilo trio mladoboleslavských modelů. Překvapením je zejména třetí místo modelu Rapid, který byl donedávna nejhůře prodávanou Škodou na českém trhu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Letošní leden zaznamenal oproti tomu loňskému propad v prodeji osobních vozů o 6,5 %, když bylo zaregistrováno 12 071 vozidel, což představuje pokles o 850 vozů. Nicméně vzhledem k tomu, že leden 2012 byl vůbec nejlepším prvním měsícem v roce vůbec, nepůsobí letošní výsledek tak špatně. První tři místa obsadila domácí Škoda. Nejprodávanějším lednovým vozem byla zcela nepřekvapivě Octavia druhé generace se 1640 prodanými kusy (pokles o necelých 27,5 % oproti lednu 2012). S nástupem té třetí se očekávají ještě lepší výsledky. Na druhém místě skončila Fabia s 807 kusy (ztráta 159 kusů). Třetí však velmi překvapivě skončil Rapid, kterému ještě na sklonku minulého roku patřil poněkud nelichotivý titul nejhůře prodávané Škody u nás. Na tomto úspěchu má zřejmě největší podíl akční model Rapid Fresh, jehož cena nyní startuje na 269 900 Kč, a také zveřejnění cen nové Octavie, kvůli kterým mnoho zákazníků koupi Rapidu odkládalo.

Boj o importéra č. 1 pokračuje

Až na čtvrtém, respektive pátém místě je Volkswagen Golf a Hyundai i30. Těmto dvěma automobilkám také patří druhá a třetí pozice v celkových prodejích, přičemž na prvním místě neohroženě trůní domácí Škoda. Čtvrté místo mezi značkami patří Citroënu, který si za leden připsal nárůst 94,33 %! Páté místo obsadila další francouzská značka Renault. Až na šestém místě je Ford, jehož pád odstartoval s uvedením třetí generace Focusu, který byl tahounem českých prodejů a který se v závěru životního cyklu prodával za mimořádně výhodné ceny. Jeden z největších pádů pak zaznamenalo BMW, které prodalo 196 vozů místo 332. Celkový propad tak činí necelých 41 %.

Český trh je velmi deformovám reexporty do zahraničí, tudíž nelze objektivně zhodnotit míru růstu nebo naopak propadu prodejů. Nicméně vzhledem k modelové ofenzivě mladoboleslavské Škody se dá očekávat, že se konečná čísla za tento rok budou pohybovat na dohled těm loňským.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: