Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW M8 se 600 koňmi dorazí v roce 2016

News

05.02.2013

Jeden z neočekávanějších modelů za poslední roky, supersport od BMW, se oficiálně představí již za 3 roky, alespoň tedy podle ředitele divize M Friedricha Nitschkeho.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový model M8, tedy duchovní nástupce legendární M1, se dostane na trh v roce 2016, kdy automobilka BMW oslaví 100 let od svého založení. Základ pravděpodobně poskytne hybridní sportovní vůz i8, který sází na masivní použití karbonu, tudíž můžeme očekávat nízkou hmotnost. Místo hybridního pohonu však můžeme očekávat vyladěný osmiválec o objemu 404 litru, který známe například z aktuální generace M5. Očekávaný výkon by se měl pohybovat někde okolo 447 kW, tedy zhruba 608 koní, nicméně vzhledem k velmi potentní konkurenci je pravděpodobné, že číslo bude ještě vyšší. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 3 sekundy, stejně jako maximální rychlost nad 320 km/h jsou samozřejmostí.

Díky použití karbonu a jím vyztuženými plasty se očekává velmi nízká hmotnost, která by se mohla pohybovat dokonce okolo 1300 kilogramů, což je pro představu například nový Volkswagen Golf s motorem 1.2 TSI a nějakou tou výbavou.

Teď už jen zbývá přesvědčit šéfa BMW Norberta Reithofera, aby dal projektu BMW M8 zelenou a v roce 2016 se dočkáme pravděpodobně limitované série supersportu z Mnichova.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: