Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Elektromobily se prý neuchytí

News

05.02.2013

Bývalý šéf Volva Stefan Jacoby tvrdí, že elektromobily nemají v blízké i vzdálené budoucnosti šanci na úspěch. Podle něj jsou jedinou alternativou ke konvenčním pohonům hybridní automobily.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Elektromobily jsou pro někoho budoucnost automobilové dopravy. Relativně čistý provoz však kazí především velmi vysoká cena a krátký dojezd. Akumulátory navíc během let trpí ztrátou kapacity, takže teoretický dojezd se postupem času výrazně zkracuje a své nepřidá ani zapnutá klimatizace a další elektronicky náročná zařízení. Místo toho Jacoby vidí budoucnost v hybridech, které mají šanci v příštích 15 letech šanci uspět mezi konvenčními automobily se spalovacími motory.

Za pravdu mu dávají i velmi nízké prodeje některých nejznámějších elektromobilů. Za všechny jmenujme Nissan Leaf, neboli Světové auto roku 2011, které se však neprodává tak, jak by si automobilka přála. Nedařilo se ani trojici elektromobilů Mitsubishi i-Mev, Citroen C-Zero a Peugeot iOn, které se kvůli nízkým prodejům už nevyrábějí. Nadšení jistě nevzbuzují prodeje ani Opelu Ampera, respektive Chevroletu Volt. Doba prostě těmto technologiím nepřeje. Výrobci udělal za poslední roky obrovský pokrok a automobily s klasickým spalovacím motorem nabízejí ve výsledku mnohem delší dojezd a také celkově nižší náklady.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: