Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Infiniti Q50 dorazí do Ženevy s turbodieselem

News

05.02.2013

Nedávno představený sedan Infiniti Q50, který je prvním modelem nesoucí nové označení, dorazí na ženevský autosalon s premiérovým čtyřválcovým turbodieselem od Mercedesu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Infiniti Q50 a od něj odvozené kupé a kabriolet Q60 budou na evrospkých trzích sázet především na čtyřválcové jednotky původem od Mercedesu. Kromě vznětových verzí, které mají tvořit drtivou většinu prodejů, se představí i zážehové verze se stejným počtem válců. Tyto motory budou prakticky totožné s těmi, které Mercedes nabízí ve své třídě C.

Vznětové motory budou v prodeji především v Evropě, nicméně Inifiniti zvažuje, že je nabídne i amerických zákazníkům, kteří však stále v drtivé většině preferují zážehové motory. Nicméně doba se pomalu mění, cena paliv v USA již není tak nízká, aby si někteří lidé mohli dovolit auto s vyšší spotřebou. Navíc i poměrně dost tvrdá legislativa, která například prakticky znemožnila prodej osobních vozů s turbodiesely v Kalifornii, už také začíná být mírnější. K tomu pomáhají i různé systémy snižující emise nejen CO2, ale v případě vznětových motorů především NOx.

Podle šéfa značky Infiniti Johana de Nysschena byla právě absence turbodieselů a menších motorů jedním z důvodů nižších prodejů, protože značka nemohla konkurovat zavedeným automobilkám v podobě Audi, BMW nebo Mercedesu.

Zkrátka však nepřijdou ani příznivci atmosférických šestiválců, kteří budou moci volit z motoru o objemu 3,7 litru o výkonu přes 330 koní nebo hybridním modelem kombinující sílu motortu 3.5 V6 a elektromotoru o celkovém výkonu okolo 360 koní. Tento model je navíc úplně prvním vozem, který vsadil na plně elektrické řízení, to tedy znamená, že mezi volantem a koly není žádné mechanické spojení.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: